Energeticky efektívne stlačený vzduch - chráni vašu peňaženku a životné prostredie

Príliš zriedka je obrovský potenciál úspor, ktorý vyčerpáva efektívna výroba stlačeného vzduchu.

Efektívne stlačený vzduch: Zníženie spotreby energie až o 50 percent

V typickej priemyselnej spoločnosti je len 45 percent z celkovej energie použitej pre prívod stlačeného vzduchu použité na uspokojenie skutočných požiadaviek. Až 55 percent energie použitej k dodávke stlačeného vzduchu je zvyčajne zbytočné. Príčinami takéhoto nákladovo neefektívneho prevádzky systémov stlačeného vzduchu sú netesnosti, zbytočné nadmerné stláčanie alebo nesprávne použitie. Správna manipulácia, z ktorých niektoré sa ľahko používajú, môže v mnohých prípadoch znížiť energetickú náročnosť prívodu stlačeného vzduchu o 30 až 50 percent a urobiť ju oveľa efektívnejšie. Napríklad môžete ušetriť približne 20 percent spotreby energie v ôsmich z desiatich kompresorových systémov samotným znížením únikov. V záujme lepšej energetickej bilancie by ste mali vopred vykonať individuálne a dôkladnú analýzu situácie. Radi vám s tým pomôžeme.

Náklady na energiu tvoria až 90 percent celkových nákladov

Vyčerpaním existujúceho potenciálu úspor môžete urobiť svoju súvahu udržateľnú a pozitívne. Koniec koncov, náklady na energiu tvoria leví podiel na vašich celkových nákladoch sa 75 až 90 percentami, a sú preto výrazne vyššie ako obstarávacie náklady počas celého životného cyklu. Jednoduché pravidlo znie: čím väčšia je systém a čím dlhšia je prevádzková doba, tým väčší je podiel nákladov na energiu na celkových nákladoch. Investovaním do vysoko účinných produktov BOGE dlhodobo znižujete svoje náklady.

Energeticky efektívny stlačený vzduch je ochranou životného prostredia

S energeticky účinným stlačeným vzduchom nielenže dlhodobo a trvalo znižujete významné náklady, ale aj preberáte zodpovednosť v čase zmeny klímy. Ročná spotreba energie 62 000 staníc stlačeného vzduchu inštalovaných po celom Nemecku je v súčasnej dobe napríklad okolo 14 miliárd kWh, čo zodpovedá výkonu 1,5 jadrových elektrární. S modernými systémami a správnym prevádzkou by to mohlo byť znížené na zhruba polovicu. Odoslať spätnú väzbu História Uložené Komunita

5 ročná záruka BOGE

COMPRESSED GAS s.r.o.

Bošianska cesta 1127 /19
956 33 Chynorany

pobočky Stupava a Prešov

info@boge.sk

Otváracie hodiny:
7:00 - 16:30 pondelok - piatok

odkaz

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie