Menu

Kondenzačná sušička stlačeného vzduchu BOGE

Kondenzačné sušičky tlakového vzduchu BOGE

Sušičky stlačeného vzduchu zaisťujú odvod vlhkosti zo stlačeného vzduchu generovaného kompresorom. Vzduch nasávaný kompresorom je zmes plynov, ktorá zvyčajne obsahuje aj vodnú paru. Absorpčná kapacita vzduchu sa líšia, záleží však hlavne na teplote. Ak teplota vzduchu stúpne, rovnako ako pri kompresii v kompresore, zvyšuje sa aj schopnosť absorbovať vodnú paru. Z tohto dôvodu musí byť voda zo stlačeného vzduchu odstránená.

Sušičky stlačeného vzduchu často pracujú s procesom výmeny tepla. Každá chladiaci sušička stlačeného vzduchu má výmenník tepla vzduch-vzduch a vzduch-chladivo. Teplý stlačený vzduch z kompresora najprv prúdi do tepelného výmenníka vzduch-vzduch. Tam sa chladí studeným stlačeným vzduchom, ktorý už bol spracovaný na princípe protiprúdu. Súčasne ohrieva už spracovaný stlačený vzduch.

Stlačený vzduch potom prúdi do výmenníka tepla vzduch-chladivo. Sú do neho vedená dve oddelené potrubie využívajúce princíp protiprúdu. V jednej rúrke prúdi teplý stlačený vzduch a v druhej plynné chladivo, ktoré absorbuje tepelnú energiu stlačeného vzduchu. To ochladzuje stlačený vzduch a stráca schopnosť viazať vodu. Výsledný kondenzát je oddelený od stlačeného vzduchu odlučovačom vody. Potom je odvádzaný zo systému pomocou odvádzača kondenzátu.

Kondenzačná sušička stlačeného vzduchu BOGE

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo