Menu

Kondenzát z olejom mazaných kompresorov - spracovanie odtoku kondenzátu

Kondenzát z olejom mazaných kompresorov obsahuje v závislosti na ročnom období podiely oleja medzi 200 a 1 000 mg / l. To znamená, že kondenzát sa skladá z približne 99% vody a len približne 1% oleja. Podľa zákona je však tento kondenzát považovaný za odpadovú vodu obsahujúcu minerálny olej. Preto nesmie vstúpiť do verejnej kanalizácie. Pre požiadavky na čistotu odpadových vôd je rozhodujúci paragraf 7a vodohospodárskeho zákona (WHG). To stanovuje, že množstvo znečisťujúcich látok v odpadových vodách je udržiavané na čo najnižšej úrovni podľa "všeobecne uznávaných technologických pravidiel". Tieto pravidlá stanovujú federálna vláda prostredníctvom všeobecných správnych opatrení.

Podľa pracovného listu A 115 spoločnosti ATV (Abwassertechnische Vereinigung e.V.) je limitná hodnota obsahu zvyškového oleja v odpadových vodách v súčasnosti 20 mg / l. Rozhodujúca je však príslušný odvodňovací štatút zodpovedné obce. V niektorých prípadoch sú limity výrazne pod 20 mg / l zvyškového obsahu oleja.

To znamená, že kondenzát musí byť zlikvidovaný alebo riadne spracovaný.

likvidácia

Likvidácia prostredníctvom špecializovanej spoločnosti je bezpečná, ale zložitá a veľmi nákladná. Pravidlom sú náklady na likvidáciu okolo 250 EUR na m³ kondenzátu. Okrem toho existujú náklady na schválené zbernej nádrže a prívodné potrubie.

Spracovanie na mieste

Vzhľadom k vysokému obsahu vody stojí za to na mieste vždy ošetriť kondenzát obsahujúci olej. Do kanalizácie možno privádzať vhodne upravenú vodu. Oddelený olej musí byť zlikvidovaný s použitým olejom.

Zákonných limitných hodnôt nemožno dosiahnuť u bežných odlučovačov ľahkých kvapalín podľa DIN 1999 a jednoduchých gravitačných odlučovačov. Komerčne dostupné odlučovače oleja a vody sú ideálne pre legálne vyhovujúce spracovanie.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo