Menu

Meranie spotreby stlačeného vzduchu Airport

BOGE AIReport: Porovnanie spotreby energie s výkonom

BOGE AIReport: Porovnanie spotreby energie s výkonom

S BOGE AIReport máme kontrolný systém, ktorý odhaľuje slabé miesta ako súčasť dlhodobého pozorovania. To sa uskutočňuje porovnaním množstvo použitej energie a skutočného výkonu alebo skutočné dopytu.

V tejto súvislosti neprimerané pomery naznačujú zlú koordináciu zložiek systému stlačeného vzduchu, tlakové straty v dôsledku netesností, pokles tlaku medzi generátorom a spotrebiteľom alebo neprimeraný maximálny tlak. Na základe tohto celostného merania spotreby môžete cielene optimalizovať systém stlačeného vzduchu - a tým ušetriť veľa energie a peňazí.

S maximálnou energetickou účinnosťou môžu systémy stlačeného vzduchu fungovať len v tom prípade, keď sa pozriete na celý komplexný systém výroby a úpravy stlačeného vzduchu. Pre tento účel firma BOGE KOMPRESSOREN ponúka zariadenia AIReport ako ideálny spôsob merania efektívnosti existujúcej výroby stlačeného vuduchu. Check-up systém AIReport odhaľuje nedostatky v rámci dlhodobého pohľadu a pomáha cielene zlepšovať systém stlačeného vzduchu na základe odborných znalostí. Najdôležitejším parametrom pre účinnosť kompresorové stanice je spotreba el. energie. Koľko el. energie je potrebné na výrobu 1 m³ stlačeného vzduchu? Je vyrobená max. Hodnota tlaku stlačeného vzduchu aj používaná efektívne?

Meranie spotreby stlačeného vzduchu

Množstvo úniku stlačeného vzduchu je tiež dôležitým kritériom pre meranie účinnosti jeho výroby. To isté platí aj pre tlakové straty v potrubí medzi vzduchovým kompresorom a spotrebičmi. Vyrábaný maximálny tlak by mal byť tak nízky, ako je to len možné. Preto je dôležité skontrolovať tlakové straty v potrubí, detekovať netesnosti pomocou ultrazvukových meracích prístrojov alebo skontrolovať spôsob regulácie v skrutkovom kompresore - toto všetko najefektívnejší zistíte meraním pomocou AIReport-u. Takéto meranie priebehu niekoľkých dní merania (približne 1 týždeň) Vám ukáže ideálnu veľkosť Vášho kompresora. Súčasne tiež dostanete aj ďalšie informácie o prevádzke kompresora s príslušenstvom vo Vašej firme s návrhmi na zlepšenie.

Stlačený vzduch je flexibilný a univerzálny pracovný médium. Mnoho prác bez stlačeného vzduchu nie je možných. Urobiť analýzu výroby stlačeného vzduchu stojí za tú cenu. Musíte dôsledne vyčerpať potenciálne úspory, ktoré sú skryté v kompletnom systéme.

Približne 60.000 inštalovaných kompresorov v Nemecku spotrebuje 14 miliárd kWh elektrickej energie ročne.
To zodpovedá 5% spotreby elektrickej energie celého priemyslu (zdroj: Fraunhofer-Institut pre systémy a inovácie ISI). V tejto oblasti je stále obrovský potenciál úspor el. energie až do výšky 30%!

Mám záujem o vypracovanie cenovej ponuky

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo